reede, 27. august 2010

Pähh...


"I´m gonna go down on you, make you real happy
and then slowly come back up and f*ck you!
Yours truly,

Gas prices"

Einohh, tänks, oskan ma selle peale öelda ainult.. Inimlikust seisukohast võetuna, on see väga paha, et eluks olulised asjad on nii mõttetult kalliks kruvitud. Mäletan oma esimest tankimist, kui olin äsja loa taskusse saanud, auto oli persse all ja sai käidud klassivendadega kuskil Saadjärve taga joomapidudel ja terve ilm sai risti-põiki läbi vuratud. Polnud ka ime, tankuri püstolit täiteavasse toppides venis suu kõrvuni - 95E maksis tollal vaid 8.90 liiter.. Oh jah, praegusel ajal ma saaksin paagitäie 500 krooniga ja ma ei paneks ööseks ka autot kinni vist. :D Isa meenutuste kohaselt oli veel 94.a lausa 3.60 liiter. Ulme.
Nüüdsel ajal enam nii ei saa. British Petroleum keeras ka naftapuurimisega endale käru ja tänu sellele saame peatselt jälle ohkida. Alles eelmisel nädalal käisin Viljandis, just võtsin Tartust paraja koguse elunestet, et auto mu kenasti tagasi ka tooks ja vandusin tulist kurja. Viljandisse jõudes aga selgus, et sealsed kodanikud said ikka megaodavat kütet nautida.. Ulme.
Tänu muidugi kütusehinna yo-yo'le on ka kõik muud hinnad lakke löödud. Transamehed ohivad, et "näe, kütet kulub palju ja autoremont on kallis", põllumehed ohivad, et "PRIA ei tambi kütet kinni, tehnika laguneb.." Ja see kõik omakorda mõjutab piimapaki ja juustukera hinda, millest on pagana kahju, kuna ma tarbin keskmiselt 1.5L piima päevas ja juustu nosin söögi alla ja söögi peale.. Pean hakkama vist sügisõunu talveks kuivatama ja leivakanne kuivikuteks muundama.. Vett veel õnneks tuleb.
Aga mille pagana pärast on siis vaja tuua tomateid kuskilt Hispaaniast, arbuuse kuskilt Mägi-Karabahhiast, või kirsse Mehhikost? Nojah, arbuusidega on meil kehvad lood, peab leppima kõrvitsaga, samas kõik muu aga kasvab eduliselt, miks peaks andma raha ära oma taskust mingile Vasjale, kui saaks selle kõik suunata millegi kasuliku arendamisse ja teha kõik kohapeal.. Kodune tomat, sibul ja õun on palju maitsvamad, kui miski mürki täis topitud Poola õun, mis näeb pagana ilus riiulis välja. :)
Samas mõistan aga firma seisukohta - töötajad tahavad palka, firmat vaja üleval hoida, tehnika rent on kirves.. Pole ime, et paljud loobuvad ja visatakse riistad nurka, või siis ostetakse tugevama tegija poolt üles. Mis pole ka paha variant, kuid siis juhtub see, et paari aastakümnega on tekkinud paar suuremat firmamärki - a la Durex toodab lisaks kondoomidele ka šokolaadi, trükib raamatuid ja pakendab juurvilju või siis tekivad Statoili märgi alla hüppersuppermegagiga-kaubamajad, kust saad kõike alates arbuusist kuni zooloogiaõpikuteni. :D :D Kas me sellist Eestit/Maailma siis tahtsimegi. :D

Aga vähemalt niikaua, kuni ära ei aeta, jään siia, hambad ristis punnin vastu ja jään ellu. :)
Postita kommentaar